VIDEO/ Bujku në Korçë: Kam 1500 kuintal mollë, ku t’i shes? Ironia e Krifcës: Kudo që shkojmë gjejmë gjysmë gazetarë e gjysmë fermerë

KORÇË- Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca takoi vartësit në Drejtorinë e Teknologjive Blegtorale në Korçë dhe më pas dha një deklaratë të programuar për gazetarët, duke shmangur përgjigjen për një fermer, i cili ankohej për mungesën e tregut të mollëve.

“Kam 1500 kuintal mollë, s'kam ku i shes?!”, tha fermeri i cili qëndron në radhën e gazetarëve, në pamundësi për të takuar nga afër ministren.

“Nuk je i vetmi. Kudo që shkojmë nëpër Shqipëri gjejmë gazetarë që janë edhe fermerë”, u shpreh me ironi ministrja e Bujqësisë Frida Krifca.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Luli: 14/10/2022 23:47

  Eshte njeri antipatik dhe cuditem si rama e mban ne qeveri nje grua qe nuk e duan as burrat e as grate

  Përgjigju
 • Jola: 14/10/2022 21:15

  Kjo eshte superhajdutja qe gjoja I qan zemra per bujqesine shqiptare. E paafte, Jo profefioniste, por hajdue me licence. Cfare progress ka arritur ministria e saj, kujt I jep llogari kjo etj, etj, etj. Na e shpifi. Ver njerez pune Rama se nuk I merr me zgjedhjet.

  Përgjigju
 • ymeri: 02/10/2022 19:02

  DUHET NDERTUAR NJE FABRIKE PER PRODHIM LENGJESH NE KORCE,,,POR KJO HAJDUTJA FRIDA KRIFCA AS QE E KA NDERMEND TRE BEJE NJE FABRIKE LENGJESH NE KORCE.....

  Përgjigju
  • Osp: 14/10/2022 21:19

   Kjo donte 30% te vleres kur ishte drrejtoresh tek azhbr????

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto