Festa e karnavaleve përmes fotove, tre ditë të magjishme në Shkodër

Festa e karnavaleve përmes fotove, tre ditë të magjishme në Shkodër

Foto nga festa e karnavaleve në Shkodër

Prej tre ditësh rrugët e qytetit të Shkodrës janë pushtuar nga festimet e karnavaleve. Mijëra qytetarë, të rinj, por edhe të huaj iu bashkuan festimeve dhe atmosferës së krijuar në Shkodër.

Muzika, këngët e vallet përfshinë për 3 ditë rresht qytetin. Rrugët ishin të mbushura kudo me qytetarë që mbanin maska veneciane e kostume shumëngjyrëshe.

Shqiptarja.com përmes kësaj fotogalerie iu sjell magjinë e krijuar në kryeqendrën e veriut.

Dy ditët e para të Karnavaleve iu dedikuan nxënësve të shkollave, ndërsa sot karvani i karnavaleve përshkoi rrugët e qytetit të Shkodrës. Në fund u bë edhe djegia e dordolecit.


Lajmi kryesor:

Tre ditë festë në Shkodër, magjia e karnavaleve mbledh mijëra qytetarë! Paradë me maska veneciane dhe kostume shumëngjyrëshe në rrugët e qytetit (FOTO + VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Jakin Marena: ‘Dashnor’ i Gruevskit, se rruan për SPAK por nuk e pyet as gruaja

Jakin Marena: ‘Dashnor’ i Gruevskit, se rruan për SPAK por nuk e pyet as gruaja