FIER/ Babë e bir kapen duke kultivuar në parcelën e rrushit 200 rrënjë kanabis

Në fshatin Klos të Mallakastër, në një parcelë rrushi janë gjetur të kultivuara 200 fidanë kanabis.

Pas një hetimi 1 mujor i polcisë së bashku me  Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier u bë i mundur arrestimi i  55-vjeçrit Arjan Çanaj dhe vënia nën hetim e babait të tij 72-vjeçarit Sadik Çanaj të cilët ndodheshin në parcelë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike", kryer në bashkëpunim.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut