Fier, pezullohen 4 drejtorë tatimesh, abuzonin me faturimet

Armando Subashi, kryetari i bashkisë së Fierit

Kryetari i Bashkisë ka  pezulluar nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të drejtorisë së përgjithshme të taksave vendore. Subashi e mori këtë vendim pas kërkesave dhe ankesave të shumta nga qytetarët e Fierit, për abuzim me faturimin që u bëhej ndaj biznesit të tyre.

Burime konfidenciale pranë Bashkisë së Fierit kanë pohuar se ky vendim i Kryebashkiakut, Armando Subashi, ka ardhur pas ankesave të biznesit për mungesë etike në komunikimin zyrtar, dhe parregullsi në faturime ndaj biznesit.

Mësohet se ndaj të pezulluarve ka nisur procedura disiplinore për shkelje në kryerjen e detyrës.

 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Gladiator: 18/04/2018 03:38

  Bardha ti duhet te vesh prap ne shkolle fillore te mesosh abc se na hape barkun kur shkruan.

  Përgjigju
 • Irena: 17/04/2018 22:56

  Me siguri do vendose drejtoresha nga ato qe ja rekomandon e shoqja qe ben ligjin ne cdo emerim per pune. Ne e dime se ndryshe quhet edhe MANDI QIMJAAAAA !

  Përgjigju
 • BARDHA: 17/04/2018 18:08

  PO AGIM BORICIN e pezulloi NGA BIZNESI me prefecture KY SUBASHI I enjtur NGA PARATE e VJEDHURA ? He KE topa TA thanx? APO ata te sollen me PUSHTET me kembim te lejeve te NDERTIMIT she te garnishes we PRONAVE te gjyhaqareve .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ Humb kontrollin e mjetit në gjendje të dehur dhe përplaset me derën e një biznesit, arrestohet analisti Roland Lami