Fier, Shpëtim Idrizi: Na ruaj Zot nga
pushteti i vetëm, apo i dy-tre vetëve

Fier, Shpëtim Idrizi: Na ruaj Zot nga<br />pushteti i vetëm, apo i dy-tre vetëve
Shpëtim Idrizi ka prezantuar sot kandidatët për deputetë të PDIU për zgjedhjet e 25 qershorit në Fier.
 
Idrizi ritheksoi se PDIU në gjithë rrugëtimin e saj është rritur përditë, sepse kauza e saj është për mbrojtjen e dinjitetit kombëtar.
 
“Në 27 vjet ne kemi parë politikanë që vijnë këtu duke stigmatizuar njëri-tjetrin, për ta mbajtur të ndarë këtë vend të vogël e të begatë në konflikt të vazhdueshëm.
 
Për një arsye të vetme, se nuk vijnë dot para jush të japin llogari për premtimet që kanë mbajtur para 4 vitesh.
 
Sot, na tregojnë filmin “Liza në botën e çudirave” me premtimet që i bëjnë shqiptarëve. Na ruaj Zot nga pushteti i vetëm, apo i dy –tre vetëve” deklaroi ai.
 
Idrizi theksoi se kauza e shqiptarëve të Çamërisë është betejë e përbashkët për ta parë Shqipërinë bashkë nga Preveza deri në Mollën e Kuqe.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ankimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha

Ankimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha