Fikte radarët për trafikun e kanabisit dhe merrte 15,000 € për 1 orë, dënohet me 7 vite burg ish nënkomisari i Fierit, Festim Lelaj

Fikte radarët për trafikun e kanabisit dhe merrte 15,000 € për 1 orë, dënohet me 7 vite burg ish nënkomisari i Fierit, Festim Lelaj

TIRANË- Gjyka kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 7 vjert burg ish-nënkomisarin e Fierit Festim Lelaj, nën akuzën e trafikut të narkotikëve.

Festim Lelaj, një efektiv policie nga Vlora por në atë kohë me detyrë nënkomisar në drejtorinë e Fierit, u arrestua në dhjetor të vitit 2017 si personi që ka organizuar trafikimin e 2.5 tonëve drogë nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

Sasia e madhe droge është kapur në janar 2017 brenda një kamioni në Ancona,ndërkohë policia vendase mundi të kapë vetëm shoferin.

Sipas hetimeve, ish-nënkomisari nga Vlora fikte radarët me qëllim që të lejonte trafikun e narkotikëve, ndërsa për këtë shërbim merrte nga 15 mijë euro në orë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Grupi: 28/12/2021 15:57

    Mos ja futni kot se ish Ministria e Mbrojtjes shoqja Mimi dhe ish ministri i brendshem shoku Saje Tahiri i quanin idiote ata qe akuzonin per fikjen e radareve. Thoshin eshte e pamundur. Ja ku gjykata provoi me fakte qe kjo ka ndodhur. A duhet te mbajne pergjegjesi te dy keta ish ministra per kanabizimin dhe favorizimin e trafikut apo quhen akuza politike.....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Francë/ I pari Mbret që i drejtohet senatit francez, CHARLES III: Të rivendosim miqësinë mes dy vendeve

Francë/ I pari Mbret që i drejtohet senatit francez, CHARLES III: Të rivendosim miqësinë mes dy vendeve