Fillon shiu në 'Mushkërinë e Botës', prej ditësh e shkatërruar nga flakët

Fillon shiu në 'Mushkërinë e Botës', prej ditësh e shkatërruar nga flakët

Amazona

BRAZIL- Pylli i Amazonës prej disa ditësh është përfshirë nga flakët, të cilat kanë djegur një sipërfaqe të konsiderueshme të tij. Sipas mediave të huaja në disa zona të vogla kanë filluar reshjet e para por ende nuk kanë dhënë efekte që të shuajnë zjarrin që po djeg sipërfaqe të gjelbra prej disa ditësh.

Amazona është një nga thesaret më të pasura ekologjike të tokës. Pylli tropikal i Amazonës është sipërfaqja e gjelbër më e madhe në botë dhe quhet ndryshe si "Mushkëria e Botës".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump