Filmi 'Avatar 2' tejkalon pritshmëritë, renditet në listën e 10 filmave më të parë në kinematë botërore

Filmi 'Avatar 2' tejkalon pritshmëritë, renditet në listën e 10 filmave më të parë në kinematë botërore

Avatar

Filmi “Avatar 2” konsiderohet si filmi i preferuar i njerëzve dhe hyn në listën e filmave më të parë të të gjitha kohërave në kinëmatë botërore.

Avatar: |Way of water”, ka tejkaluar 1.5 milionë dollar dhe ka bërë histori.

James Cameron shton një tjetër sukses të madh global në repertorin e tij pasi ‘Avatar 2’ madje e kaloi ‘Top Gun: Maverick’ si filmi më i suksesshëm komercial i vitit 2022.

Sipas statistikave, shumë njerëz po frekuentojnë kinematë dhe janë duke shfaqur interes për këtë film, gjithashtu marketingu është shumë i fuqishëm, kështu që Avatari do të vazhdojë të shfaqet në kinema.

Filmi hyri në Top 10 të filmave më të suksesshëm komercial të të gjitha kohërave, duke justifikuar besimin që Disney i dha Cameron-it, me koston e lartë të prodhimit që ishte diskutuar disa herë. Tani, Avatar jo vetëm që është bërë fitimprurës, por po thyen rekordet njëri pas tjetrit.

Sipas Deadline, pritet të kalojë “Avengers” të Marvel dhe të ngjitet në vendin e 9-të filmave më të parë në të gjitha kohërat.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • xho: 16/01/2023 16:16

    1.5 miliarde dollar jo milion se e bete sa nje film vl

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Nga hero në tradhtar, baskët kërcënojnë sulmuesin që i dha Spanjës trofeun e Euro 2024! E ëma s'largohet dot nga shtëpia

Nga hero në tradhtar, baskët kërcënojnë sulmuesin që i dha Spanjës trofeun e Euro 2024! E ëma s'largohet dot nga shtëpia