Financat në 'pikiatë', dashuria do ju ngrohë zemrën... Zbuloni shenjat me fat për ditën e sotme

DASHI

Ka rrezik qe tundimi te jete shume i forte sot për ju qe keni një lidhje dhe do ju duhet shume sforcim për te mos përfituar nga rastet qe do iu jepen. Ju ne fakt e doni shume partnerin dhe nuk doni ta humbisni. Beqaret do bëjnë edhe sakrifica vetëm për te arritur qëllimin e tyre. Sot do jene me më shume fat. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne favorin tuaj dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

DEMI

Te dashuruarit do jene me te gatshëm për te folur hapur me partnerin e tyre e për te zgjidhur te gjitha mosmarrëveshjet qe deri me sot i kishin mbajtur ne ankth. Beqaret me ne fund do merren ne mbrojtje nga yjet dhe gjerat kane për t’iu ecur me se miri. Ne planin financiar gjendja do jete e qëndrueshme kështu qe nuk është nevoja te bëni sakrifica ekstreme për t’i shtuar me tepër te ardhurat.

BINJAKET

Për një jete edhe me te lumtur ne çift, sot duhet te bëni me tepër lëshime. Marsi do jete ne anën tuaj dhe do ju ndihmoje, por ama edhe ju duhet te bëni përpjekjet tuaja. Beqaret nuk do kenë mundësi për dashuriçka pasiononte, por do kaloni një dite fantastike me miqtë me te ngushte. Me shpenzimet ka rrezik te tregoheni te pamatur dhe gjendja ne fund te ditës do dobësohet goxha.

GAFORRJA

Do jeni shume te duruar, te logjikshëm dhe tolerante sot ju te dashuruarit. Te gjitha këto karakteristika do bëjnë qe marrëdhënia me partnerin te ece mire dhe te mos keni debate. Beqaret do ndiheni si neper ëndrra pas gjerave qe do ju ndodhin. Edhe ne planin financiar keni për te pasur me shume fat nga me pare. Shfrytëzojeni rastin për te bere çdo shpenzim qe keni ëndërruar.

LUANI

Ndikimi i Merkurit do jete shume i mire sot për ju qe keni një lidhje. Do përfitoni nga koha e lire për te folur me partnerin për gjithçka qe ju ka shqetësuar deri me sot.  Beqareve do ju afrohet një person qe kërkon vërtet te krijoje një familje me ta. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë gjate gjithë kohës. Do ndiheni mire dhe me te lirshëm për te kryesh shpenzimet e nevojshme.

VIRGJERESHA

Klima yjore do e favorizoje akoma me shume jetën tuaj ne çift sot. Do i harroni njëherë e përgjithmonë problemet qe keni pasur dhe do ndiheni me te qete se me pare. Beqaret kot sa te lodhen duke kërkuar dashurinë sepse do jene te pafat sot. Buxhetin duhet te mundoheni ta mbani me tepër nen kontroll pasi po filluan problemet nuk do arrini dot ta ndalni shkatërrimin.

PESHORJA

Do jeni tejet sharmante gjate kësaj dite dhe partneri do ndihet me fat qe ju ka pranë. Para te tjerëve ai do ndihet krenar pasi si ju nuk ka shume te tjerë. Beqaret me mire le te lënë veten te lire dhe le te përfitojnë nga çdo mundësi qe do iu jepet. Jeta është e shkurtër dhe duhet shfrytëzuar. Për financat yjet këshillojnë kujdes dhe sa me tepër maturi. Po e arritët këtë do përfitoni.

AKREPI

Do keni goxha probleme ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne ndonjë moment do mendoni edhe te ndaheni përfundimisht. Do ndiheni keq dhe mund te qani për disa gjera. Beqaret ka gjasa te krijojnë iluzione te kota dhe realiteti do ju duket me zhgënjyes. Ne planin financiar duhet thjesht te tregoheni pak me te matur dhe gjendja do filloje te normalizohet.

SHIGJETARI

Jeta juaj ne çift do jete shume e qete sot. Do bëni çdo gjë qe do e mendoni te arsyeshme dhe kënaqësitë do jene me te shumta. Beqaret nuk do duan te kenë ndryshime te statusit edhe pse ne fakt disa persona do mund t'iu ofrojnë një jete te qete e te rehatshme. Shpenzimet ulini ne maksimum dhe keni për te rigjetur ekuilibrin qe ju kishte munguar kohet e fundit.

BRICJAPI

Nëse kohet e fundit jeni ndier te vetmuar apo keni pasur probleme me partnerin, sot do jete dita e duhur për te hedhur hapat e para drejt stabilizimit te situatës. Te dy do bëni përpjekje. Beqaret nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, kështu qe do ja lënë çdo gjë ne dore kohës. Ne planin financiar situata do vije duke u përmirësuar kështu qe vazhdoni ne rrugën e nisur.

UJORI

Jupiteri do jete planeti qe do ua përmirësojë jetën tuaj ne çift sot. Do rrezoni çdo tabu dhe do ndiheni me te lirshëm se me pare. As nuk do hezitoni te hidhni hapa te reja. Beqaret duhet te mendohen mire dhe te gjejnë personin qe do iu përshtatet plotësisht, para se te hedhin hapa. Ne planin financiar nuk do keni me vështirësi si me pare prandaj do ndiheni shume me te qete.

PESHQIT

Dite e ekuilibruar ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here do keni edhe momente te lumtura. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te sakrifikojnë çdo gjë vetëm qe te fillojnë një lidhje afatgjate. Ne planin financiar do keni disa vështirësi dhe me zor do ja dilni te kryeni edhe shpenzimet me te nevojshme.

  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrau 57-vjeçarin në Gjirokastër pas sherrit/ Autori shkoi në banesë, ndërroi rrobat e krimit dhe u nis për rrugë, kapet pas 6 orësh! U angazhuan 50 policë