Firma italiane e këpucëve akuzon
Ivanka Trump për plagjiaturë

Firma italiane e këpucëve akuzon<br />Ivanka Trump për plagjiaturë
Një firmë italiane këpucësh ka akuzuar për plagjiaturë  Ivanka Trump ,vajzën e presidentit Trump
 
Tashmë ajo duhet të përballet me gjykatën në Nju Jork, pasi akuzohet se ka kopjuar modelin e një sandaleje.

Vajza e presidentit amerikan duhet të dëshmojë në cështjen që firma italiane e këpucëve "AquaAzurra" ka ngritur kundër Marc Fisher Holdings, shoqërisë që prodhon për Ivankën dhe shoqërinë e saj 'IT Collection'.
 
Sandalet me takë dhe me thekë në versionin amerikan kushtojnë 785 dollarë, ndërsa në modelin italian 125 dollarë.


Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Historia/ Ruleta ruse e penalltive

Historia/ Ruleta ruse e penalltive