Rama: Fishat e diabetit falas për të moshuarit mbi 65 vjeç

Rama: Fishat e diabetit falas për të moshuarit mbi 65 vjeç

Edi Rama

Fishat e diabetit janë falas për të moshuarit mbi  65 vjeç. Kryeministri Edi Rama thekson se nga kjo kanë përfituar rreth 50 mijë përfitues.

''Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se fishat e diabetit tashmë garantohen falas për të moshuarit mbi 65 vjeç, duke u kursyer gjysheve dhe gjyshërve të paktën 1 pension mujor në vit, ju uroj një ditë të mbarë!'- shkruan Rama.

Qeveria ka vendosur zgjerimin e fashës përfituese dhe nëse deri tani kjo kategori përfshinte fëmijët dhe të rinjtë deri 25 vjeç dhe për vitin 2023 do të përfitojnë edhe pensionistët +65 vjeç. Mbi 50 mijë pensionistë do të përfitojnë nga kjo masë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mashtrimi i rradhes natyrisht: 11/03/2023 18:46

  Perfitohet nje here ne 4 muaj, vetem nje pakete me fisha per pak dite

  Përgjigju
 • andi: 10/03/2023 14:08

  Keshtu duhet te jete nje qeveri si puna e Rames i cili punon dhe jep mbeshtetje per te gjithe

  Përgjigju
 • titi: 10/03/2023 11:36

  gje shume e bukur per moshen e trete

  Përgjigju
 • Bjordi: 10/03/2023 11:07

  Sa mire kur shohim qe keta te moshuar e kane perfituar kete gje falas nga qeveria e cila do i ndihmoje sado pak ata

  Përgjigju
 • Mondi: 10/03/2023 11:04

  Lajm shume i mire per te gjithe keta te moshuar qe e kane perfituar ku do ju kurseje atyre te ardhura materiale

  Përgjigju
 • Silvi: 10/03/2023 10:17

  Super lajm per ye gjithe gjysherit e gjyshet diabetike,gjithmone I ka ndihmuar qeveria Rama sa here I eshte dhene mundesia

  Përgjigju
 • Tea: 10/03/2023 10:15

  Lajm shume i mire per ye gjithe te moshuarit diabetik,dhenia e fishave te diabetit falas do i ndihmoje shume ato

  Përgjigju
 • mela: 10/03/2023 10:14

  Mbeshteteje konkrete per te moshuarit, mu be vertete qefi per ta

  Përgjigju
 • albion: 10/03/2023 10:14

  Faleminderit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi