Fitoi Sanremo-n, Mengoni: Asnjë femër në mesin e 5 finalistëve? Ka ende shumë për të ndryshuar në Itali

Fitoi Sanremo-n, Mengoni: Asnjë femër në mesin e 5 finalistëve? Ka ende shumë për të ndryshuar në Itali

Një ditë pasi Marco Mengoni triumfoi në Sanremo ka dalë në një konferencë për shtyp dhe konfirmoi se do të marrrë pjesë në Eurovision. Marco Mengoni komentoi edhe njëherë faktin që mes 5 finalistëve nuk kishte asnjë grua. Mengoni tha se është shumë i zhgënjyer dhe se ka shumë gjëra për të ndryshuar në Itali.

"Ata kishin disa këngë të pabesueshme. Isha shumë i zhgënjyer. Natyrisht ne duhet të vazhdojmë dhe të ndryshojmë shumë gjëra në këtë vend. Do të ishte e mrekullueshme të kishim një grua në skenë".


Lajmi kryesor:

Marco Mengoni triumfon në Sanremo 2023 me këngën ‘Dy jetë’: Fitoren ua dedikoj grave! Ja vendi i dytë dhe i tretë (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!