Fitorja e Emmanuel Macron, puthje
 dhe lot gëzimi në rrugët e Francës

Fitorja e Emmanuel Macron, puthje<br /> dhe lot gëzimi në rrugët e Francës
Fitorja e europianistit Emmanuel Macron është pritur me entuziazëm nga miliona francezë.

Rrugët e qyteteve kryesore si Paris, Lyon, Nice apo Marsejë janë mbushur me mbështetës të të pavarurit centrist.

Fitorja e Macron shihet si moment shprese për të mbajtur Europën të Bashkuar pas daljes së BE nga unioni një vit më parë.

Rivalja e tij e Frontit Nacional, Marine Le Pen pat paralajmëruar se nëse zgjidhej në krye të Elysee do zbatonte Frexti, nxjerrjen e Francës nga BE.

Redaksia Online
b.h/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin