Fitorja me Milanin në derbi, Inter 'detyrohet' të paguajë 10 milionë euro për Kristjan Asllanin

Fitorja me Milanin në derbi, Inter 'detyrohet' të paguajë 10 milionë euro për Kristjan Asllanin

Kristjan Asllani

Kristjan Asllani është futbollisti i Inter me kontratë afatgjatë. Shqiptari luajti dje në fitoren që zikaltërit morën kundër Milanit në derbi, me klauzolën e huazimit që nuk është më në fuqi.

Me fitoren ndaj Milanit, tashmë do të aktivizohet opsioni i përhershëm në marrëveshjen e Asllanit. Akordi përfshinte blerjen e lojtarit nga Interi pas fitimit të pikës së parë në muajin shkurt.

Asllani nënshkroi me Interin në verën e 2022 duke lënë Empolin për një tarifë huazimi prej 4 milionë eurosh dhe tani do të bashkohet përgjithmonë për 10 milionë euro plus 4 milionë euro bonuse.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli