Fjalët e tij janë të pafalshme! Reagon Izraeli pas deklaratave të Lavrov për origjinën hebreje të Hitlerit, thërret ambasadorin rus

Fjalët e tij janë të pafalshme! Reagon Izraeli pas deklaratave të Lavrov për origjinën hebreje të Hitlerit, thërret ambasadorin rus

Ministria e Jashtme izraelite ka thirrur ambasadorin rus në Izrael në shenjë proteste pas deklaratave të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov se Hitleri ishte gjithashtu me origjinë hebreje dhe se antisemitët më të mëdhenj janë pikërisht hebrenjtë.

Ministri i Jashtëm izraelit Yair Lapid tha se Izraeli pret të marrë një falje për fjalët e Lavrov.

"Fjalët e tij janë të pafalshme, ambasadori do të thirret për konsultim," tha Lapid.


Lajmi kryesor:

Bombardohet Odessa, vritet një 15-vjeçar në kishë! Nën sulmet ruse edhe Mariupoli! Berlini: Gati për embargo ndaj naftës ruse! Përfshihet nga flakët fabrika e barutit në Rusi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Edi Rama në Forumin e TRT: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë

Edi Rama në Forumin e TRT: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë