Fjalimi i Ramës në KiE, Dua Lipa përsërit apelin: Liberalizim vizash për Kosovën

Fjalimi i Ramës në KiE, Dua Lipa përsërit apelin: Liberalizim vizash për Kosovën

Edi Rama dhe Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa gjithmonë e ka treguar se është krenare për vendin e saj  dhe e ka prezantuar vendin e saj me dinjitet.

Së fundmi, Dua  ka shpërndarë thirrjen e drejtuar nga kryeministri Edi Rama  gjatë ditës së djeshme në Asamblenë e Këshillit të Evropës për rrëzimin e rezolutës së Dick Martyt,  i cili e ka quajtur ‘fake neës’, për krimet e pretenduara se janë kryer nga drejtuesit e UCK-së gjatë luftës në Kosovë.

 “Më lër të lirë, liberalizimi i vizave”, ka shkruar Dua krahas postimit të saj”, shkruan Dua krah një fragmentinga fjalimi të Kreyminsitrit Edi Rama.

Postimi i Dua Lipës

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke:  Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke: Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE