Fjoralba Ponari reagon e revoltuar për banorët e 'Big Brother vip 2': Të jesh VIP nga të jesh artist janë dy gjëra të ndryshme!

Fjoralba Ponari reagon e revoltuar për banorët e 'Big Brother vip 2': Të jesh VIP nga të jesh artist janë dy gjëra të ndryshme!

Fjoralba Ponari

Moderatorja Fjoralba Ponari është e revoltuar nga sjellja e banorëve të "Big Brother Vip 2". Një klip i transmetuar mbrëmë gjatë Prime-it të “Big Brother Vip Albania”, solli shumë diskutime jo vetëm në shtëpi por edhe jashtë saj, nga publiku. Pamjet tregonin banorët duke përdorur një fjalor jo të hijshëm për njëri-tjetrin, bullizëm dhe imitime tallëse. Në lidhje me këtë banorët diskutuan gjatë spektaklit, disa duke kërkuar falje e duke përdorur shpesh fjalën “artist”. Pas këtij diskutimi një reagim ka ardhur edhe nga moderatorja Fjoralba Ponari.

Në një Instastory, Fjoralba shkruan:

“A mundet dikush t’i informojë banorët mbi diferencën e termave VIP dhe Artist? Ju lutem. Por pasi t’i kenë shpjeguar homofobinë, shëndetin mendor, bullizmin dhe minimalisht moscënimin e të drejtave bazike njerëzore!”, ka shkrar ajo.

Në një komunikim zyrtar nga “Big Brother”, Arbana zbuloi se të gjithë banorët e shtëpisë së Big Brother janë në nominim këtë javë, pasi “Big Brother” vendosi t’i ndëshkojë për gjuhën fyese, të papërshtatshme , dhe mos respektimin e vazhdueshëm të rregullave.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • XXX: 05/01/2023 21:14

    Fjoralba hapi shalët fort ti e lëri të tjerat se per gjeta tjera nuk di ti vesh shalhapjes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kurti mbërrin në Presidencë, pritet nga Bajram Begaj! Do bisedojnë për marrëveshjen me Serbinë

Kurti mbërrin në Presidencë, pritet nga Bajram Begaj! Do bisedojnë për marrëveshjen me Serbinë