VIDEO/ Zjarri në pallatin pranë stacionit të trenit në Durrës, flakët ranë në katin e 7-të! Shkak u bë një televizor i vjetër që lëshoi shkëndija

DURRES - Flakët kanë përfshirë katin e 7- të të një pallati në lagjen nr.4 të Durrësit, ku një televizor i vjetër në një apartament të banuar nga një cift të moshuarish ka shkaktuar zjarrin.

Mësohet se zjarri ka rënë rreth orës 23:30, në katin 7-të të një pallati pranë stacionit të trenit.

Shkak është bërë një televizor i vjetër i cili ka nisur të lëshojë shkëndija. Të moshuarit e apartamentit kanë njoftuar pronarin e banesës fillimisht, i cili më pas ka njoftuar zjarrëfikësen e cila ndodhet në një distancë prej 150 metrash në vijë ajrore.

Zjarrëfikësit kanë mbërritur në kohë dhe kanë vënë nën kontroll flakët pa u përhapur më tej në banesë, ku dëme ka pësuar vetëm kuzhina ku ndodhej televizori.

Sakaq përsa i përket zjarrëfikëseve të pyetur për Report Tv, bëjnë me dije se nuk mungon autoshkalla e cila arrin në një lartësi prej 30 metrash, por në rastin në fjalë ndërhyrja është kryer nga shkallët e pallatit, duke njoftuar dhe policinë që të evaluonte banorët në rast se zjarri përhapej më shumë.

S.G/M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën