Flamurtari surprizohet në shtëpi përballë Luzi 2008

Nuk ka shkuar ashtu si edhe pritej ndërsa vlonjatët në ndeshjen e parë të kampionatit në kategorinë e parë kanë humbur në fushën e tyre 1-2.

Një ndeshje që nuk u ngrit në nivelin e kërkuar për Flamurtarin. Ndeshja në fakt ka qenë më e mirë për vlonjatët por vetëm në lojë pasi në rezultat janë treguar më pragmatistë miqtë.

Pjesa e parë është mbyllur me shifrat e barabarta 0-0. Flamurtari ka pasur raste më të shumta, por pa shkuar dot te goli.

Me fillimin e pjesës së dytë, Flamurtari ka shënuar golin e avantazhit me anë të brazilianit Jakovelli por me pas Loja ka pësuar ulje duke i dhënë mundësi kundërshtarit te dale ne lojën e vet. Dhe pikërisht ne minutën e 78 dhe 82 Luzi ka shënuar dy here me ane te Cucka dhe Dushaj.

Të kota përpjekjet e Flamurtarit për të barazuar dhe takimi mbyllet në shifrat 1-2 për Luzin. Flamurtari e nis kështu me humbje kategorinë e parë, edhe pse është cilësuar një nga ekipet pretendente për ngjitjen ne superlige. Ndeshjen e radhës Flamurtari do ta luaje serish ne shtëpi përballë Korabit.