Flet babai i Donatellës: Çfarë s’kam bërë që ta largoja nga droga! Gjyqtarin e donte si baba! Ai s’është fajtor

Flet babai i Donatellës: Çfarë s’kam bërë që ta largoja nga droga! Gjyqtarin e donte si baba! Ai s’është fajtor

Babai i Donatella Hodo, Nevruzi ka treguar se ka bërë gjithçka për ta shkëputur vajzën e saj nga droga.

Ta shpëtoja ishte bërë arsyeja ime për të jetuar. E mora dhe e solla në shtëpi, u kujdesa për të për tre muaj pa e lënë asnjëherë vetëm deri sa ajo u shërua. Nuk pushova kurrë se qeni pranë saj, duke e ndihmuar. Për vajzën time nuk isha vetëm unë gabim. I gjithë sistemi ka dështuar dhe për mendimin tim as kontrollet në burg nuk kanë qenë adekuate. Për këtë bëra një ankesë, fatkeqësisht vajza ime nuk do të kthehet por meriton të vërtetën dhe drejtësinë", është shprehur Nevruzi për mediat italiane.

Më tej ai ka treguar edhe për ndihmën e madhe që gjyqtari i Veronës i kishte dhënë Donatellës pasi ajo kishte përfunduar në burg.

"Donatella ime gjithmonë më fliste për këtë magjistrat si baba i dytë, ajo thoshte se ishte i vetmi që e merrte në zemër situatën e tij. Kur u takuam, doja shumë t'i thosha gjykatësit se ai nuk duhet të ndihej fajtor, sepse Donatella më tregonte gjithmonë për angazhimin që kishte bërë pas historisë së saj. Ky gjyqtar e ndoqi me përkushtim të vërtetë çështjen e vajzës sime, e vizitoi në burg, kërkoi zgjidhje. Ndonjëherë kisha ndjenjën se ai e ndiqte më shumë se unë. Ajo ma përshkroi atë si një baba të dytë. Ai është njeriu që tani thotë se ndihet fajtor për vdekjen e vajzës së tij: Por un po mendoj me vete: Ku gabova? Në çfarë? Nuk e prisja kurrë që Dona ime ta bënte një gjë të tillë, kurrë. Ndjej se jeta ime pa Donën nuk vlen asgjë, jam unë që kam dështuar, jo gjyqtari", tregoi ai.


Lajmi kryesor:

27-vjeçarja italo-shqiptare i jep fund jetës në qeli, gjyqtari: Kam dështuar, burgu nuk është për gratë! E njihja dhe e kam dashur


B.K./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kur do të martohesh? Monika Lubonja përgjigjet: Princi nuk më erdhi, tani pres po pres mbretin

Kur do të martohesh? Monika Lubonja përgjigjet: Princi nuk më erdhi, tani pres po pres mbretin