Flet njeriu i ndeshjes, Chiesa: Goli në sekondat e para na tronditi! Tani do të kemi përballë një skuadër të madhe

Flet njeriu i ndeshjes, Chiesa: Goli në sekondat e para na tronditi! Tani do të kemi përballë një skuadër të madhe

Federico Chiesa

Federico Chiesa, i cili u shpall lojtari më i mirë në përballjen mes Shqipërisë dhe Italisë në Dortmund, sipas UEFA-s, ka folur për mediat pas ndeshjes.

Ai u shpreh se goli në sekondat e para të ndeshjes e ka tronditur, ndërsa shtoi se duhet të shënonin dhe gola të tjerë. Duke analizuar ndeshjen, ai tha se skuadra italiane duhet të kishte pasur më shumë pasime vertikale.

“Mendoj se edhe goli i hershëm na tronditi. Sipas meje, meritonim të shënonim disa gola të tjerë. Rrezikuam pak në fund, në këtë nivel gjithçka mund të ndodhë. Kjo është ajo ku ne duhet të përmirësohemi, duke vrarë ndeshjet që dominojmë.

“Duhej ta vrisnim më herët, pasi gjithçka mund të ndodhë në Evropë. Mund të kishim më shumë pasime vertikale, por trajneri dëshiron të mbajë kontrollin e lojës. Ky është një fillim i mirë me të vërtetë, pasi njerëzit mendonim se ishim dobët, por ne patëm një paraqitje të shkëlqyer dhe tani do të jemi përballë një ekipi të mrekullueshëm si Spanja”.- tha ai.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Zjarr në malin e Rrencit, forcat zjarrfikëse 'në luftë' me flakët! Rrezikohen disa banesa 

Lezhë/ Zjarr në malin e Rrencit, forcat zjarrfikëse 'në luftë' me flakët! Rrezikohen disa banesa