Flokët janë bërë për t’u lyer? Mjafton një aspirinë për trajtim në kushte shtëpie

Flokët janë bërë për t’u lyer? Duroni edhe pak, sepse në kushte shtëpie mund të përdorni edhe të tjera trajtime që i bëjnë flokët të shkëlqejnë. Aspirina ka një efekt të jashtëzakonshëm për flokët e dëmtuar. I bën flokët të butë, të shkëlqyeshëm dhe me volum. Po ashtu, shumica e vajzave kanë përvojë pozitive me eliminimin e plotë të zbokthit duke përdorur aspirinën.

Aspirina nuk ushqen vetëm rrënjët e flokëve, por ndikon edhe në pamjen e jashtme të tyre, prandaj efekti është i dukshëm që nga përdorimi i parë.

Mund ta shtoni pluhurin në maskën e flokëve pasi të grimconi 4-5 tableta.

Ekziston edhe një mënyrë më e thjeshtë:

Merrni tri tableta aspirinë dhe hidhini në një shishe me ujë të nxehtë. Tundeni mirë deri sa të shkrihet e gjithë përbërja. Më pas aplikojeni në flokë pasi keni përdorur shampon kur vendosni maskën ose balsamin./ClassLifestyle

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin