Fluks i lartë në pikën kufitare të Morinës, punohet me 8 sportele, mbi 26 mijë qytetarë dalin nga vendi gjatë orëve të fundit! Pjesa më e madhe, shtetas të huaj

 

Në pikën kufitare të Morinës tetë sportele janë në punë për pëpilimin e të dhënave të emigrantëve dhe qytetarëve në hyrje dhe dalje të Shqipërisë.

Gjatë 24 orëve të fundit, tabela e hyrje daljeve tregon qartë numrin e lartë të daljeve nga Shqipëria në Kosovë.

-Dalje shtetas shqiptarë:     3180 qytetarë me 1180 automjete.

-Dalje shtetas të huaj:         18944 qytetarë me 5819 automjete

Ndërsa numri i hyrjeve është më I ulët:

-Hyrje shtetas shqiptarë:      4230 qytetarë me 1501 automjete.

-Hyrje shtetas të huaj:          7198 qytetarë me 2986 automjete.

Sipas të dhënave të viteve të kaluara java e fundit e vitit shënon edhe pikun më të lartë të lëvizjes, ku vitet e tjera numri i hyrjeve ditore në Morin kanë kapur shifrën e 40 mijë qytetarë.


Lajmi kryesor:

Festat bashkojnë familjet, shqiptarët kthehen në atdhe! Numër i lartë hyrjesh në Kakavijë, Kapshticë, Morinë dhe në Portin e Durrësit e Vlorë


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar