Fluks në Portin e Durrësit, 3906 udhëtarë dhe 807 makina futen në Shqipëri përmes 2 trageteve nga Bari

Pamje nga Porti i Durrësit

Këtë të diel është shënuar fluks në Portin Detar të Durrësit.

Pas orës 11:00 mbërritën në port 2 tragete të linjës Bari-Durrës. Me to erdhën 3906 udhëtarë dhe 807 automjete.Tragetet nga dita e enjte deri sot kanë lundruar “dopio corso”, që do të thotë se kanë bërë nga 2 rrugë në 24 orë.

E njëjta mënyrë do të ndiqet edhe gjatë kësaj jave. Nga e enjtja deri të dielën e ardhshme do të lundrojnë “dopio corso”. Sot pritet të mbërrijnë edhe 3 tragetë të tjerë, 1 nga Ankona dhe 2 nga Bari me rreth 5700 udhëtarë.

Në portin e Durrësit po punohet me 16 sportele policie kurse në Bari vetëm me 4 deri 5 sportele.

Be.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjermanët dhe shqiptarët sot, të gëzuar, të lodhur, të mërzitur, apo të trishtuar me largimin e Merkel