Fluks pasagjerësh në Portin e Durrësit, nga 3 tragete zbarkojnë 3446 udhëtarë dhe 1360 automjete

Sezoni turistik kanë rritur fluksin e udhëtimeve dhe pasagjerëve edhe në portin e Durrësit. Deri në mesditën e sotme kanë mbërritur 3 tragete, konkretisht 2 të linjës Bari-Durrës dhe një i linjës Ankona-Durrës.

Nga dy tragetet e linjës Bari-Durrës kanë zbritur 1646 udhëtarë dhe 940 automjete, ndërsa nga trageti i linjës Ankona-Durrës kanë zbritur 1800 udhëtarë dhe 420 makina.

Për shkak të sezonit veror deri më 9 gusht linja Bari-Durrës bën dy rrugë në 24 orë, ku pritet që gjatë pasditesh të mbërrijnë edhe 2 tragete të tjera me pasagjerë.

Në Portin e Durrësit punohet me 20 sportele.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri