Fluksi i emigrantëve/ Mali i Zi dërgon trupa ushtarake në kufi me Shqipërinë: Do kontrollojmë kufijtë shtetërorë

Foto ilustruese

Mali i Zi ka vendosur të dërgojë trupa ushtarakë në kufirin me Shqipërinë. Arsyeja është parandalimi i fluksit të emigrantëve nga Lindja e Mesme dhe Afrika e Veriut. Lajmin e bën të ditur ministria e Mbrojtjes së Malit të Zi ku thuhet se siguria do të arrihet nëpërmjet kontrollit me patrulla të përbashkëta.

Trupat malazeze do të përdoren nga e enjtja për të kontrolluar rajonin kufitar dhe kufirin shtetëror me Republikën e Shqipërisë pranë pikës doganore të Bozhaj. Siguria kufitare do të sigurohet nga patrulla të përbashkëta të policisë dhe Forcave të Armatosura që do të parandalojnë kalimet e paligjshme drejt Malit të Zi, si dhe veprimtari të tjera të paligjshme në rajonin kufitar”.

Njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes së Malit të Zi.

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

  • Tom: 18/08/2018 00:36

    Shqiperia duhet te mbylli kufijt...mos lejoni te hyjne keto rraca, ndryshe do ta shkaterroni vendin tone jemi popull i vogel...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë