Trafik i rënduar në rrugën Tiranë-Elbasan, shkak punimet për ndërtimin e mbikalimit te rrethrrotullimi i TEG

Trafik i rënduar në rrugën Tiranë-Elbasan, shkak punimet për ndërtimin e mbikalimit te rrethrrotullimi i TEG

Pamje nga trafiku

Fluksi i të dielës ka sjellë trafik të rënduar në rrugën Tiranë-Elbasan duke e çuar rradhën e automjeteve deri në 2 km.

Shkak janë bërë punimet që po kryhen për ndërtimin e mbikalimit te TEGU.

Pjesa tek rrethrotullimi i TEG ende pa hyrë në autostradën Tiranë-Elbasan është bërë në jo pak raste shkak për aksidente të rënda. Ndërhyrjet e bëra herë pas here kanë synuar plotësimin me sinjalistikë dhe bërjen më evidente të kujdesit që duhet të tregohet nga shoferët por Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vendosur së fundmi që zgjidhja do të ishte një mbikalim.

Pamje nga trafiku

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Transferta në Conference League, Orges Shehi: Partizani synon kalimin, do ketë ndryshime në emra

Transferta në Conference League, Orges Shehi: Partizani synon kalimin, do ketë ndryshime në emra