Flutura Açka rrëfen bisedën me kolegun e kthyer në ‘berishtist’: Ju nuk keni kod bashkimi, po e vrisni e përbuzni edhe më shumë PD-në

Flutura Açka rrëfen bisedën me kolegun e kthyer në ‘berishtist’: Ju nuk keni kod bashkimi, po e vrisni e përbuzni edhe më shumë PD-në

Flutura Açka

Deputetja Flutura Açka ka zbuluar një bisedë me kolegun e saj deputet, tashmë i kthyer në ‘berishist’, teksa flasin përçarjen që ka përfshirë partinë më të madhe opozitare në vend. Açka, teksa përshkruan situatën brenda partisë, thotë se nuk amniston asnjë gabim përçarës të palës që blindoi PD-së, por ajo që po bëjnë ‘berishistët’ po e vret edhe më shumë këtë parti. Kjo pasi sipas Açkës nuk mund të ketë asnjë shumicë e cila ndihet Zot pa respektuar pakicën, ndërsa shton se ato nuk njohin një kod bashkimi dhe nëse e njohin po e përbuzin.

Shkrimi i plotë i Flutura Açkës

Pranvera e vështirë e demokratëve

“Do të ndihesh e izoluar me këtë qasje që ke”, më tha një mik deputet me të cilin piva kafe ditët e fundit, i bërë “berishist” nga rrethana të mirëkuptueshme prej meje. “Berishist” e kam fjalën për ndarjen e egër që po u ndodh demokratëve në pro ose kundra liderit tonë historik.

“Jo”, i thashë, “unë nuk tërheq asnjë fjalë nga qëndrimet e mia, sepse rrjedhin nga parimet e mia. Ju thoni nuk ka palë në PD, duke nënkuptuar bashkësinë e kloneve që pseudodrejtojnë sot PD-në, duke i vënë vizë mijëra demokratëve që nuk janë përfshirë në pseudoprocesin tuaj të zgjedhjeve. Atyre, pasi i shatë e i fyet me të gjitha format barbare, u hapni duart dhe u thoni: ‘ejani, derën e kemi të hapur’, kur në fakt punët i keni kryer me nxitimin e atyre, të cilët, ngaqë nuk kanë siguri, i shpallin të mbaruara. Nuk amnistoj asnjë gabim përçarës të palës që blindoi PD-në, por ajo që po bëni ju, po e ‘vret’ edhe më shumë atë. Asnjë shumicë nuk mund të ndihet Zot pa respektuar pakicën. Ju këtë kod bashkimi nuk e njihni, edhe nëse e njihni, e përbuzni. Arroganca e sjelljes suaj, krekosja e zbrazët në ekrane dhe ndjesia e uzurpimit që po ju shoqëron, do të lërë pasoja afatgjata. Kjo po ia bën parajsë jetën regjimit të Ramës më shumë se gjithçka, por nga mungesa e empatisë për ‘të vegjëlit’, harroni se si fitohet - qoftë edhe me një votë demokrate. Kjo më jep trishtim…”

“Por do të mbetesh vetëm”, tha ai.

“Nuk jam vetëm, sepse jam në frymën e mijëra demokratëve që nuk i shihni dhe nuk ua kap fotografia, aq nxit keni të shpallni se jeni edhe pronarë të kohës ku jetojmë. Nuk jam vetëm, sepse nuk kam qasjen të kthehem në klon, të cilin i mjafton një pilulë marrie. Fundja, edhe nëse jam vetëm, nuk kam si të jem vetëm, pasi të jesh vetëm, je në shoqëri të mirë”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • era: 07/04/2022 08:59

  Moj Acke Lulin do te mbrosh ti se te mori nga rruget e hollandes dhe te bere deputete pa asnje kontribut ne pd, po te ishte e ndershme ti ati Lulushit ti kerkoje llogari qe e degdisi PD. e bere sa nje shoqate po gjene mire se ti dhe Lulushi jot i keni punet ne terezi se leket i merrni ne shqiperi dhe jeten e beni ne Hollande turp i madhe me jue dhe disa te tjere si ju qe i shkoni keti Lulushit nga pas.

  Përgjigju
 • dulja: 07/04/2022 05:03

  mire tia u beje Berisha juve ,langaraqer servila hyyy

  Përgjigju
 • Jam edhe une: 06/04/2022 13:23

  Shkrim i drejtë dhe i saktë por vetëm një gje nuk kuptoj: Ku dreqin hyn Rama në rrokopujën tuaj !!!! O Açkë: nuk jua ka fajin Rama, por bastardi Sali MUTI. Ai kriminel qe ndiqet nga banditët dhe injorantët maloke dhe te korruptuarve qe kanë gërryer PD për 30 vjet.

  Përgjigju
  • Ben: 06/04/2022 21:12

   Edhe Luli ka faj,shume i pa afte.

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë