FNSH dhe policia kontrolle blic në Fushë Krujë, blindohet edhe Vlora (Video)

Forca të komisariatit të policisë Krujë të mbështetur nga grupe të FNSH kanë ngritur pika kontrolli në rrugët hyrëse dhe dalëse në Fushë Krujë.

Gazetari i Report Tv Julian Shota raporton kontrollet bëhen më qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale, të personave të shpallur në kërkim ose te atyre që lëvizin me sende të jashtëligjshme. Në fokus të kontrolleve janë kryesisht mjetet luksoze dhe ato me xhama të errësuar.

Kontrolle të shtuara ka pasur edhe në Vlorë raporton gazetari Armand Xhelili. Fundjava ka sjellë prezencë të shtuar të forcave të policisë në hyrje të qytetit dhe në disa akse në brendësi. Në fokus janë personat që lëvizin me armë por edhe personat që njihen si të skeduar nga blutë e Vlorës.

 

B.K//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 27/04/2024 11:00

    Si 97 98 i njeti sitem

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Inspektim në Dhërmi, Balla: Policia të garantojë respektim të normave të zhurmës e muzikës në plazhe

Inspektim në Dhërmi, Balla: Policia të garantojë respektim të normave të zhurmës e muzikës në plazhe