Foli kundër Andrew Tate, deputetja britanike: Jam bombarduar me kërcënime për vdekje dhe përdhunim

Foli kundër Andrew Tate, deputetja britanike: Jam bombarduar me kërcënime për vdekje dhe përdhunim

Deputetja laburiste, Alex Davies-Jones

Një deputete laburiste në Britaninë e Madhe ka thënë se ishte "bombarduar" me kërcënime me vdekje dhe përdhunim pasi foli kundër influencuesit misogjen të mediave sociale, Andrew Tate.

Alex Davies-Jones tha se kishte marrë kërcënime në rrjetet sociale dhe gjithashtu edhe në zyrën e saj. Deputetja falenderoi policinë lokale për hetimin e personave që e kanë kërcënuar. Ajo përdori një debat të Commons mbi policimin e lagjes për të falënderuar forcën e saj policore për mbështetjen e saj.

“Unë kam folur për abuzimin dhe sjelljen e tmerrshme të Andrew Tate në internet. Si rezultat, kutia ime postare dhe zyra ime janë bombarduar me kërcënime me vdekje, kërcënime për përdhunim”-u shpreh deputetja britanike.

Tate u arrestua në Rumani pasi u akuzua për trafikim njerëzor dhe pjesë e një bande të krimit të organizuar. Ai do të qëndrojë në paraburgim deri në fund të shkurtit, pasi një gjykatës pranoi kërkesën për zgjatjen e paraburgimit me 30 ditë për herë të dytë. Tate së bashku me vëllain e tij i kanë mohuar akuzat.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ De la Fuente rotacion total, formacioni i Spanjës kundër Shqipërisë

Euro 2024/ De la Fuente rotacion total, formacioni i Spanjës kundër Shqipërisë