FOTO/Merr formë stadiumi i ri i 
Partizanit, ja si duken tribunat

FOTO/Merr formë stadiumi i ri i <br />Partizanit, ja si duken tribunat
Punimet për ndërtimin e kompleksit Partizani janë duke ecur me ritme të shpejta.

Prej javësh është bërë edhe bazamenti i nevojshëm me punimet e nëndheshme për vendosjen e tapetit të blertë si dhe tribunat kanë marrë formën e duhur.

Stadiumi pritet të jetë gati në fund të vitit, nëse vazhdohet me këto ritme.

Partizani ka projektuar jo vetëm ndërtimin e një stadiumi, por edhe të dy fushave me përmasa olimpike, të cilat do të jenë të përdorshme për kryerjen e stërvitjes nga skuadrat e moshave të akademisë së kuqe.

Sa i përket stadiumit, bëhet fjalë për një impiant prej rreth 4000 mijë vendesh. Në bazë të të dhënave, ndërtimi i një stadiumi përllogaritet të ketë rreth 500-600 euro kosto për çdo stol. Me një përllogaritje të thjeshtë, të kuqtë do të shpenzojnë minimalisht 2 milionë euro vetëm për stadiumin, por jo vetëm kaq.

Në këtë investim do të ketë edhe shpenzime për dy fusha me përmasa olimpike, sistemin e ndriçimit të të gjithë akademisë, ndërtesat e nevojshme që do të shërbejnë si salla të përdorshme nga skuadrat e koshave etj.

Në total, të kuqtë kanë përllogaritur një investim prej rreth 5 milionë eurosh./Panorama-Sport

[gallery]23458[/gallery]
Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Akuzat për McGonigal dhe dosja që s’ka lidhje me Shqipërinë

Akuzat për McGonigal dhe dosja që s’ka lidhje me Shqipërinë