FOTO nga ura e re në Përmet, Rama: Lidh disa fshatra që kanë qenë të izoluar, futen në ‘hartën turistike’

FOTO nga ura e re në Përmet, Rama: Lidh disa fshatra që kanë qenë të izoluar, futen në ‘hartën turistike’

Foto, ura para dhe pas ndërtimit

PËRMET- Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga një urë e re e ndërtuar në Përmet. Rama shkruan se kjo urë do kalon mbi lumin Vjosë dhe lidh disa fshatra me njëri-tjetrin që deri dje kanë qenë pothuajse të izoluar për shkak të mungesës së këtij investimi.

Me këtë investim, kreu i qeverisë thotë se përveçse do lehtësohet jeta e banorëve, por këto fshatra do të futen edhe në hartën e Përmetit turistik.

“Mirëmëngjesi! Dhe me urën e re në bashkinë Përmet, e cila kalon mbi lumin Vjosë, dhe lidh disa fshatra të bukur me njëri-tjetrin që deri dje kanë qenë pothuaj të izoluar prej mungesës së këtij investimi, duke i futur edhe në hartën e Përmetit turistik përveçse lehtësuar jetën e vetë banorëve, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama në Facebook.  

 

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 01/12/2023 00:09

  Shume te mire e kane ndertuar,sidomos pamja ne foton 3 eshte mahnitese,por nuk na sqarojne se cilet fshatra lidh.

  Përgjigju
 • Mark Gjoni: 30/11/2023 14:04

  Shumë e bukur në 3d kjo urë lidhëse eshtë vendosur të lidh sirrelin me Tiranën

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Të ftuarit në “Përballje”: Interes në rritje për këtë pjesë të Evropës

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Të ftuarit në “Përballje”: Interes në rritje për këtë pjesë të Evropës