FOTO/ Papa pret në Vatikan familjarët e 5 pengjeve izraelitë

FOTO/ Papa pret në Vatikan familjarët e 5 pengjeve izraelitë

1712601031_tyrtyurtyur.JPG

Papa Françesku dhe familjarët e 5 pengjeve izraelitë në Gaza

Papa Françesku priti sot në mëngjes pesë familje të pengjeve izraelitë të mbajtur nga Hamasi, në Vatikan.

Kjo është bërë e ditur nga Buletini i Zyrës së Shtypit të Vatikanit.

Familjet e pengjeve mbërritën dje në Romë me ministrin e Jashtëm izraelit, Israel Katz , i cili nga ana e tij u takua sot në Vatikan me Sekretarin për Marrëdhëniet me Shtetet, Ms. Paul Richard Gallagher.

Takimi me Papën ishte i rezervuar vetëm për familjarët. Familjarët që morën pjesë në takimin janë ata të pengjeve: Familja Bibas (Shiri, Yarden, Ariel, Kfir); Omri Miran; Agam Berger; Guy Gilboa Dalal; Tamir Nimrodi.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ SHBA nis hetimet ndaj Izraelit për krime lufte kundër palestinezëve! Netanyahu: Kemi caktuar datën se kur do të sulmojmë në Rafah


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë