FOTO/ Përfshihet nga flakët inceneratori i mbetjeve në Romë

FOTO/ Përfshihet nga flakët inceneratori i mbetjeve në Romë

Foto nga fabrika në Romë

Një zjarr i madh ka rënë në inceneratorin e mbetjeve Malagrotta në Romë. Shtëngulla të zeza tymi dolën nga fabrika duke pushtuar zonën.

Në vendngjarje shkuan 40 zjarrfikës me 13 automjete, raportojnë mediat italiane.

Zjarri, sqarojnë zjarrfikësit, ka rënë brenda impiantit të mbetjeve Malagrotta dhe ka përfshirë impiantin e trajtimit mekanik-biologjik “Tmb1” .

Komanda e zjarrfikësve të Romës i kërkoi gjithashtu menaxhmentit rajonal të Lazios të dërgonte personel nga Gos, Grupi Special Operativ, me mjete tokësore. Zona tashmë është rrethuar dhe e sigurt sipas mediave vendase dhe nuk raportohet për të lënduar apo helmuar.

Mbrojtja civile e kryeqytetit të Romës u bëri thirrje qytetarëve që banojnë brenda një kilometr nga zona e zjarrit të mbajnë dritaret e mbyllura dhe të mos ndezin kondicionerët.

Foto nga zjarri i inceneratorit të mbetjeve 

Foto nga zjarri i inceneratorit të mbetjeve 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë