FOTO/ U dëmtua nga tërmeti, godina e re e gjimnazit ‘Sami Frashëri’ do të jetë gati në fillim të sezonit të ri shkollor

FOTO/ U dëmtua nga tërmeti, godina e re e gjimnazit ‘Sami Frashëri’ do të jetë gati në fillim të sezonit të ri shkollor

Gjimnazi Sami Frashëri

Ndërtesa e re e gjimnazit ‘Sami Frashëri’, më Tiranë do të jetë gati për sezonin e ri shkollor në shtator, pas dëmtimit nga tërmeti i 26 nëntorit. Kështu bën me dije kryeministri Edi Rama, i cili ka publikuar disa foto nga ambientet e reja të shkollës.

‘Mirëmëngjes dhe me shkollën e rilindur "Sami Frashëri", ku edhe pak punë e gjithçka do të jetë gati për sezonin e ri shkollor, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan kreu i qeverisë.

Shkolla e re “Sami Frashëri”, që po ndërtohet në të njëjtin vend ku ishte shkolla e vjetër, në Rrugën e Barrikadave, do të jetë dy herë më e madhe, me një kapacitet pritës prej 1500 nxënësish, 50 klasa, 7 laboratorë dhe bibliotekë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Zjarr në një banesë në Dropull, lëndohet 55-vjeçari

Zjarr në një banesë në Dropull, lëndohet 55-vjeçari