Fotografja ruse tregon ngjashmërinë mes një balerine dhe bukurisë së luleve (FOTO)

Fotografja ruse tregon ngjashmërinë mes një balerine dhe bukurisë së luleve (FOTO)

Foto nga Artemyeva

Nëse do të kërkohej të përcaktohej bukuria, këto foto do të ishin patjetër një shembull i mirë i saj pasi ato paraqesin lëvizjet e këndshme të një balerine të bukur në krahasim me momentet e ndryshme të luleve që çelin.

Fotografja ruse Yulia Artemyeva, ka realizuar këto pamje të mahnitshme.

Si gjestet e balerinës ashtu edhe lulet që lulëzojnë janë të këndshme dhe të brishta, duke treguar format e përsosura që krijon natyra, të cilat arti mund t’i përsërisë më vonë.

Yulia Artemyeva lindi në Gorky të Rusisë në vitin 1983.

Ajo u diplomua në Ekonomi në vitin 2006.

Në vitin 2010, ajo u kualifikua në Fotografi Arti nga Akademia e Bashkëpunimit Ndërkombëtar në Moskë.

Në vitin 2015, ajo mori titullin Artist i Përsosmërisë së FIAP (EFIAP) nga Federata Ndërkombëtare e Artit Fotografik (FIAP, Francë).

Në vitin 2016, ajo u mësua nga Elena Sukhoveeva në Rusi.

Punimet e saj janë ekspozuar në të gjithë Evropën, Amerikën Veriore e Jugore dhe Azinë.

Ajo është një fituese dhe finaliste e garave dhe çmimeve të shumta ndërkombëtare të fotografisë, ndër të cilat janë ekspozita FIAP, IPA 2016, Portrete të vitit 2017, Qendra për Fotografinë e Arteve të Bukura.

Ora 18:43
Fotografja ruse paraqet ngjashmërinë mes një balerine dhe bukurisë së luleve
1/13
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi

Lulzim Basha komenton puthjen e Ramës me Melonin: Po sillet si yll Hollivudi