FOTO+VIDEO/ Deputeti i Lushnjës me 'duar plot', Korreshi ka një surprizë për kolegët në Kuvend

Deputeti i PD-së për Lushnjën, Saimir Korreshi, është gjithnjë origjinal. Për seancën e sotgme plenare ai ka zgjedhur të sjellë një mesazh në Kuvend nga protesta e fermerëve në Lushnjë.

"Rrugës për në Parlament. Duke i sjellë produkte BIO qeverisë direkt nga fermerët e Myzeqesë", shkruan ai në krah të fotos së publikuar në Facebook.

Për të disatën herë fermerët e Myzeqesë janë mbledhur në protestë edhe sot, ku kanë marshuar nga Rrethrrotullimi i Plastmasit në qendër të Lushnjës, për të përfunduar në sheshin para bashkisë së qytetit. Fermerët e Lushnjës theksojnë se qëllimi i protestës është të sensibilizojë qeverinë dhe opinion publik në lidhje me ndryshimet e paketës fiskale për vitin 2022 në fushën e bujqësisë.

1636985667_1636976879Screenshot12.jpg

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Qwert: 16/11/2021 05:02

  Idjoti dites..

  Përgjigju
 • F-35: 15/11/2021 13:15

  Pse i mban ne dore ky, keta jane mesuar t'i mbejne ne vend tjeter! Ta ndihmoj dikush t'jua gjeje vendin!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Mahniti të gjithë me stilin e veshjes, Marina Vjollca shkëlqen në Javën e Modës në Milano

FOTO/ Mahniti të gjithë me stilin e veshjes, Marina Vjollca shkëlqen në Javën e Modës në Milano