Fotolajm/ Dy kabinetet bëjnë simbolin e shqiponjës, mbyllet mbledhja e përbashkët e qeverive në Pejë

Pas mbledhjes së qeverive anëtarët e dy kabineteve bëjnë shqiponjën

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Pejë, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, është mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme. Anëtarë të të dy kabineteve, pas nënshkrimit të nëntë marrëveshjeve të rëndësishme kanë bërë një foto të përbashkët duke bërë simbolin e shqiponjës me duar në prag edhe të festës kombëtare të Ditës së Flamurit. 

Pas mbledhjes së qeverive anëtarët e dy kabineteve bëjnë shqiponjën

Fotoja është postuar edhe nga kryeministri Edi Rama në Facebook i cili e ka cilësuar si foto e ditës të shoqëruar me flamurin kuqezi dhe shqiponjën. Ky është viti i pestë që të dyja delegacionet mblidhen, ndërsa kësaj radhe kjo mbledhje u cilësua si më produktivja, ku u nënshkruan marrëveshje të tilla siunifkimi i doganave, heqja e tarifave roaming apo edhe njohja e ndërsjellë e patentave.


Lajmi kryesor:

Mbledhja e dy qeverive në Pejë, Rama: BE me dy fytyra ndaj Kosovës, Serbia thikë pas shpine shqiptarëve


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi, shkon në mbi 871 mijë numri i vaksinimeve të kryera që nga fillimi i fushatës, 8793 në 24 orët e fundit