FOTOLAJM/ Kryeministri Rama, lule te varri i prindërve: Kur të dy të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë për dashurinë e tyre

Kryeministri Rama paraditen e sotme ka kujtuar prindërit e tij të ndjerë. Përmes postimi në rrjetet sociale Rama ka publikuar një foto të varrit të prindërve të tij me një dedikim të ndjerë.

"Kur vdes babai bëhesh burrë, kur vdes nëna bëhesh fëmijë dhe kur të dy të shohin nga lart, lutesh të jesh i denjë për dashurinë e tyre...", ka shkruar Rama.

Babai i Kryeministrit, skuptori i njohur Kristaq Rama, është ndarë nga jeta në vitin 1998 ndërkohë që Aneta Rama humbi jetën 1 vit më parë. 

FOTOT e publikuara nga Rama

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Meni: 01/08/2021 12:36

  Të rroni dhe ta kujtoni, kryeministri im.

  Përgjigju
 • fteri: 01/08/2021 12:34

  Bravo Edi Rama je gjgant për të ndrequr këtë botë paçka se nuk mund të ketë demokraci të kulluar ,Je zemër bardhë si pasqyra ,ponon ditë e natë për të sjellë të mira ,vlerson prindërit si atdheu ,aty shkëlqen nderi ,kur qon lule te nëna vlersohet karakteri ,fjalës artë ngushllim ,për prindërit në amshim.Të rroni ti kujtoni.kjo është fjala popullore.

  Përgjigju
 • Çani: 01/08/2021 12:07

  Le të kalojë njëherë edhe andej nga prehen viktimat e punëve të pabëra të tij…viktimat e rrugëve të pavijëzuara e pa sinjalistikë, viktimat e krimit, ato të drogës dhe ato të punonjësve të mitur nëpër lomplekset e përpunimit të mbetjeve..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ish-nënkryetari i FRPD: Basha ka në plan të krijojë partinë 'Republika e Re', pas shkarkimit! E vetmja rrugë shpëtimi për të, bashkëqeverisja me Ramën