FOTOLAJM/ Pamje piktoreske të maleve shqiptare të shkrepura nga Otranto ️️

FOTOLAJM/ Pamje piktoreske të maleve shqiptare të shkrepura nga Otranto ️️

Foto e maleve shqiptare e shkrepur nga Otranto

Malet e Shqipërisë nuk janë asgjë tjetër veçse parajsa mbi tokë. Këto pamje piktoreste janë shkrepur nga Otranto. Ndonëse nga larg pamja duket magjike. Dhe është pikërisht Mali i Çikës që kulmon si një karakoll gjigand me lartësinë 2044 m mbi nivelin e detit.

Thuhet se Maja e Çikës është në vendin e 85 të majave më të larta të maleve në Evropë. Vendi jonë identifikohet për lëndinat, kurora kreshtash, liqene si pasqyra, përrenj që rrëkëllimin e kanë muzikë, me stane mes pishash etj.

Shumë turistë shpesh udhëtojnë drejt Shqipëri duke planifikuar ngjitje në majat e maleve e Bjeshkëve.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • mark: 17/11/2023 07:04

    kemi nje vend te bukur me njerez te keqinj..qe nuk e duan te bukuren...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e ish-qytetit të Nxënësve në Tiranë