FOTOLAJM/ U shndërrua në simbolin e protestës së '5 Majit', pankarta e veçantë e banorëve para Kuvendit: Nënë Liza është nëna jonë

FOTOLAJM/ U shndërrua në simbolin e protestës së '5 Majit', pankarta e veçantë e banorëve para Kuvendit: Nënë Liza është nëna jonë

Pankarta në protestën e banorëve të '5 Majit' te Kuvendi

1643273836_Liza.jpg

Simbol i protestës së banorëve të '5 Majit' ishte Nënë Liza, e cila edhe pse ishte rreth 80-vjeçe, po e mbronte me çdo forcë pronën e saj, ndonëse nuk ia doli. Sot ajo është rikthyer sërish në protestën përpara Kuvendit, e ndërsa një pankartë i është dedikuar sot asaj.


Lajmi kryesor:

Banorët e 5 Majit dhe të Laprakës 90 minuta protestë para Kuvendit: S'kemi ardhur për konfrontim, por që deputetëve t'u tregojmë të drejtat tona! I 'vënë drynin' Bashkisë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë