FOTO/Malit të Zi, kryeministri i ri shkon me taksi në punë, disa ministra në këmbë, shqiptari Dritan Abazoviç me 'Audi'

Kryeministri i ri Krivokapiç me taksi dhe Dritan Abazoviç me 'Audi'

Kabineti qeveritar i Malit të Zi është mbledhur sot për herë të parë pas miratimit nga parlamenti, ku është vënë re dhe modestia e saj, përveç shqiptari, i cilli preferon të shkojë më "Audi". Ajo çfarë ka rënë në sy në ardhjen e parë ka qenë thjeshtësia dhe modestia e kryeministrit dhe 12 ministrave.

Zdravko Krivokapiç edhe pse automatikisht si një kryeministër i vendit i caktohet një automjet, ai e ka refuzuar duke vendosur të shkojë me taksi në ditën e parë të punës. Disa prej ministrave kanë ndjekur të njëjtin trend ose kanë shkuar në këmbë, pavarësisht se ishte një dite me shi në Podgoricë.

Mediat e vendit fqinj kanë kapur edhe një detaj të veçantë, pasi anëtari i vetëm shqiptar i kabinetit, zv.kryeministri Dritan Abazoviç ndryshe nga kryeministri e ministrat u paraqit me një automjet tip ”Audi” me targa të Podgoricës.

Dy ditë më parë Parlamenti i Malit të Zi zgjodhi qeverinë e re të kryesuar nga Zdravko Krivokapiç dhe Dritan Abazoviç, zv/kryeministër. Qeveria e Krivokapiç, ka 12 ministri që do të drejtohen nga figura jopartiake, ndërsa kreu i koalicionit “E Zeza në të Bardhë”, Dritan Abazoviç, është zëvendëskryeministër.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento

Komente

 • Mala: 08/12/2020 10:02

  Dritani eshte i rrezikuar nga kercni met paralajmeruese per vdekje.Sepse eshte shqiptar,apo se paku, mbahet si i tille.Mesa duket Dritan Abazoviq ka gabuar hyrje "si fana ne taravi".

  Përgjigju
 • Ai atje: 07/12/2020 23:16

  Po ku e gjetet kete shqiptar? Shikoji turinjte, shikoji llagapin, ku e gjeni nje shqiptar me mbiemer te tille?

  Përgjigju
 • Visi: 07/12/2020 21:40

  A jena shqiptare a ca mutin jena Normal me audi do shkoje ne pune se vet e bleu

  Përgjigju
 • Avash avash: 07/12/2020 18:07

  Edhe qeveria Rama në këmbë shkoi në kryeministri. Rama shkonte ne këmbë në punë kur banonte knej nga myslym shyri. Po tani? Surrel, bmv, mercedesa helikoptera etj etj Sduhet me fol shumë se e bllokon bollino:)

  Përgjigju
 • Njoni: 07/12/2020 17:38

  Mos i gjykoni në fillim të mandatit por në fund, se mos përmbyset tendenca pastaj.

  Përgjigju
 • greg: 07/12/2020 17:33

  shume mire, edhe ne rumani fitoi partia anti europa, te dalim nga kjo europe e ndyre qe na nxiu jeten, tani jwmi shume, britania e madhe hungaria polonia rumania serbia mali i zi zvicra islanda, boll me me diktatorin e qelbur merkel

  Përgjigju
 • Haha: 07/12/2020 17:27

  Shqiptari pordhe e madhe.

  Përgjigju
  • Arbëri: 07/12/2020 18:02

   Duhej të turpërohesh për këtë fjalë×

Lajmi i fundit

John

Fotot+Video/ Rama miting përmbyllës në Durrës, stadiumi ‘Niko Dovana’ tejmbushet nga mbështetësit, trafik i rënduar në Sukth