FOTOT/ Fluks udhëtarësh nga Evropa dhe bota, këtë fundjavë Porti i Durrësit priti mbi 11 mijë pasagjerë

FOTOT/ Fluks udhëtarësh nga Evropa dhe bota, këtë fundjavë Porti i Durrësit priti mbi 11 mijë pasagjerë

Radhë e gjata në portin e Durrësit

Mbi 11 mijë pasagjerë kanë hyrë në Shqipëri me tragete nga porti detar i Durrësit përgjatë fundjavës që lamë pas.

Turistë të huaj, shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të botës dhe vizitorë që shkelin për herë të parë në Shqipëri, kanë mbërritur në Portin e Durrësit, duke krijuar radhë të gjata dhe bllokim të rrugës kryesore të portit.

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 25/07/2023 02:48

  /ANALIZZA/,komenti juaj tingellon si opinioni i pergjithshem shqiptar ne kohen e miqesise shqipo-kineze,-/Po te punoje Kina per ne nje dite,ne rrime nje vit!/.Turizmi nuk eshte e nuk duhet te jete kurre baza e ekonomise,eshte /miell hua/ dhe nuk eshte i sigurte,i qendrueshem.etj.Nje pandemi,nje lufte,nje ndryshim trendi,apo mundesia financiare e turistit,nje loje e motit,apo klimes dhe kaq eshte.Ose fiton,ose humb.Duhen investime ne industri te rende e te lehte,ato jane zemrat e ekonomise.Turizmi eshte baze ekonomie ne vende si Monako,por dhe standarti i jeteses e cmimet e numri e lloji i banoreve te saj jane te mjaftueshme qe ky vend te mbahet vetem me turizem e kazino,por jo neve.

  Përgjigju
 • Analizza: 24/07/2023 19:40

  Me turizem mund te jetojme shume mire ne 2.2 mil shqiptar qe mbetem duhet vetem pak infrastrukture elektrike dhe logjistike … Ne 2024 besoj 15 mil turist huaj do ti kemi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Votoi rezoluten e Srebenices, Vuçiç: Maqedonia e Veriut më goditi fort! Kam investuar shumë, Greqia më shumë shtyllë se Shkupi

Votoi rezoluten e Srebenices, Vuçiç: Maqedonia e Veriut më goditi fort! Kam investuar shumë, Greqia më shumë shtyllë se Shkupi