FOTOT / Nga Ermal Meta, Jonida Maliqi tek Vikena Kamenica, VIP-at që morën pjesë në pritjen për festën e Pavarësisë

FOTOT / Nga Ermal Meta, Jonida Maliqi tek Vikena Kamenica, VIP-at që morën pjesë në pritjen për festën e Pavarësisë

Ermal Meta dhe Erion Veliaj

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë, Bashkia e Tiranës organizoi në Pallatin e Brigadave ceremoninë e pritjes së përfaqësuesve nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, kryetarët e komunave anëtare të UBSHR-së, bashkive të Shqipërisë, komunat Arbëreshe, komuniteti shqiptar në SHBA etj.

Krahas personaliteteve të larta politike dhe përfaqësuesve të shqiptarëve anekënd botës, nuk munguan as artistë të njohur. Tenori nga Maqedonia Reme Lalaj dhe Vikena Kamenica performuan disa nga këngët e njohura.

Në ceremoni të pranishëm ishin dhe Ermal Meta, Mentor Haziri, Jonida Maliqi.

Ra në sy dhe prezenca e Albana Osmanit dhe Fjodora Fjorës.

1/10
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Periudhë plot tension', Christian Horner: Red Bull kurrë kaq i bashkuar

'Periudhë plot tension', Christian Horner: Red Bull kurrë kaq i bashkuar