FOTOT / Policia gjobit makinat luksoze në Tiranë, Veliaj: Zero tolerancë, ndërtojmë qytet për njerëzit, jo makinat

FOTOT / Policia gjobit makinat luksoze në Tiranë, Veliaj: Zero tolerancë, ndërtojmë qytet për njerëzit, jo makinat

 Policia në Tiranë ka vijuar aksionin e ndëshkimit të drejtuesve të automjeteve në kryeqytet të cilët parkojnë në kundërshtim me sinjalistikën, mbi trotuare apo në vende të rezervuara për invalidët.

 Siç mund të shihni edhe nga këto foto të publikuara nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pavarësisht faktit nëse automjetet që kanë parkuar në kundërshtim me sinjalistikën janë të të viteve të fundit dhe të shtrenjta, pronarët e tyre nuk kanë qenë imun ndaj Policisë e cila kërkon që të disiplinojë qarkullimin e tyre në rrugët brenda qytetit të Tiranës për të garantuar hapësirat e nevojshme për të gjithë qytetarët.

“Ferrari kush? Lamborghini i kujt? Zero tolerancë nga Policia Tiranë! Ndërtojmë qytet për njerëzit, jo makinat! Është mjet transporti, jo gomar që e plas kudo”, shkruan Veliaj.

 Policia ka kontribuar edhe në respektimin e normave të qarkullimit dhe në mbajtjen hapur të korsive të emergjencave të dedikuara për zjarrfikëset, autobusët apo për ambulancat.

 

 

J.GJ.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Soni: 22/11/2021 08:55

  Lali kancerit do i kene zene hyrjet e kantiereve dhe rruget e betoniereve

  Përgjigju
 • Albanian: 22/11/2021 01:17

  Te tmerron ideja qe nje kryetar bashkie ka akses tek gjobat qe vendos Policia e Shtetit dhe nje media medioker e shet si gjobe te policise bashkiake.

  Përgjigju
 • Tirona: 21/11/2021 21:18

  O lali Eri shume mire qe gjobiten makina per kondravajte po trotuaret qe jane bllokuar nga shitesit e dyqaneve fruta perime dhe qytetaret mezi kalojne i themi policit bashkiak thote ka paguar trotuarin nuk kemi cfar i bejme ne rrugen ndre Mjeda duke qene trotuari i lire dhe fshataret nuk dalin rrine disa polic bashkiak per dy torba fshataresh dhe nuk lirojn trotuarin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Tërmet i fuqishëm mes Afganistanit dhe Pakistanit, 12 persona të vdekur dhe mbi 200 të plagosur! Lëkundjet u ndjenë deri në Indi

Tërmet i fuqishëm mes Afganistanit dhe Pakistanit, 12 persona të vdekur dhe mbi 200 të plagosur! Lëkundjet u ndjenë deri në Indi