Franca fiton Ligën e Kombeve, mund Spanjën me përmbysje (VIDEO)

Skuadra e Francës është kthyer te trofetë pas zhgënjimit që mori në europian. Gjelat fituan ligën e kombeve duke mundur në finale Spanjën me përmbysje.

Skuadra franceze tregoi edhe një herë se është një nga më të forta në botë dhe po e tregon këtë nivel prej disa vitesh. Golat për gjelat u shënuan nga Benzema e Mbappe.

Ndërkohë finalistja Spanja zhvilloi një ndeshje shumë të mire duka e qarkulluar topin me shpejtësi dhe krijuar raste të mira për gol por talentet francezë edhe një herë bënë diferencën.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Përmbysje e çmendur e Japonisë, aziatikët i 'tregojnë' muskujt Spanjës! 'Furia e Kuqe' shpëton për fije, të dyja skuadrat në 1/8 (VIDEO)

KATAR 2022/ Përmbysje e çmendur e Japonisë, aziatikët i 'tregojnë' muskujt Spanjës! 'Furia e Kuqe' shpëton për fije, të dyja skuadrat në 1/8 (VIDEO)