'Stop WhatsApp' kryeministri francez u kërkon ministrave të përdorin një aplikacion tjetër

'Stop WhatsApp' kryeministri francez u kërkon ministrave të përdorin një aplikacion tjetër

WhatsApp

Kryeministrja e Francës, Elisabeth Borne dhe ministri Jean-Noel Barrot u kanë kërkuar të gjithë ministrave të kabinetit dhe stafit të tyre që të mos përdorin më WhatsApp.

Aplikacioni i njohur e mesazheve, në fakt, nuk konsiderohet e sigurt nga qeveria e Parisit, e cila u kërkon anëtarëve të saj të përdorin startupin Olvid.

“Kjo është mënyra më e mirë për të garantuar sovranitetin tonë, ne po bëjmë një hap tjetër drejt sigurisë më të madhe të komunikimit”, shkroi Barrot.

S.S/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë