Francë, përplasen dy avionë, vdesin turistët anglez

Francë, përplasen dy avionë, vdesin turistët anglez

Sipas Tg.com, dy avionë francez me turistë janë përplasur në zonën e “Batterie de Viraysse” në kufi me Italinë.

Sipas informacioneve të para të mediave francize, dy turistë anglez, njëri 18 vjeç dhe tjetri 37 vjeç kanë qënë viktima të aksidentit, ndërkohë që një tjetër pasagjerë ndodhet në gjendje të rëndë.

Të dy avionët ishin nisur nga aeroporti i vogël Saint-Pons në Francë. Nuk dihet ende i saktë numri i personave që ndodheshin në bord.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Albin Kurti ankohet për të dërguarit e SHBA e BE-së: Vijnë tek ne me kërkesa të Serbisë. Fuqitë perëndimore nuk duhet të kënaqin Beogradin

Albin Kurti ankohet për të dërguarit e SHBA e BE-së: Vijnë tek ne me kërkesa të Serbisë. Fuqitë perëndimore nuk duhet të kënaqin Beogradin