Francë, zjarr natën në një ndërtesë shtatëkatëshe në Strasburg, 5 të vdekur dhe 7 të plagosur

Në Francë, një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu sot natën në Strasburg në një ndërtesë shtatëkatëshe në Strasburg duke shkaktuar 5 viktima dhe shtatë të plagosur rëndë.

Shkaqet e ngjarjes ende nuk dihen ndërsa brigadat e zjarrfikësve me 23 automjete ende po luftojnë me flakët.

Në shkurt të vitit 2019 një ngjarje të tillë në Paris shkaktoi dhjetë viktima dhe shumë të plagosur.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento