Francë,2 vajza goditen me thikë para shkollës! Arrestohet autori

 Francë,2 vajza goditen me thikë para shkollës! Arrestohet autori

Dy vajza të vogla, njëra 6 dhe tjetra 11 vjeçe janë goditur me thikë përpara shkollës së tyre.

Sulmi ndodhi gjatë mesditës në një qytet të vogël në Souffelëeyersheim, pranë Strasburgut, në lindje të Francës.

Mediat e huaja raportojnë se autori përgjegjës për sulmin është arrestuar nga policia.

 Ndërkohë që sipas një këshilltari komunal të gjithë fëmijët e shkollës fillore ku ndodhi ngjarja janë aktualisht në shkollë për arsye sigurie.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Sot votohet rezoluta për Gjenocidin, tensione në Srebrenicë! Forca të shtuara policore e autoblinda në rrugë

Sot votohet rezoluta për Gjenocidin, tensione në Srebrenicë! Forca të shtuara policore e autoblinda në rrugë